• 1
  • 2

Logotypy

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Strona jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 Leader. Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Jarmark Bożonarodzeniowy 2012

 

Poczuj atmosferę tradycyjnych Świąt Bożego Narodzenia!

Stowarzyszenie LOKALNA GRUPA DZIAŁANIA  „Ziemia Wieluńska” przy współpracy z Gminą Wieluń, Gminą Mokrsko oraz Wieluńskim Domem Kultury zaprasza na JARMARK Bożonarodzeniowy  w niedzielę 16 grudnia w godzinach od 10 do 16  na Plac Legionów w Wieluniu!

 

Podczas jarmarku zapraszamy:

  • Do odwiedzenia stoisk z:
    • przysmakami
    • ozdobami świątecznymi
    • rękodziełem artystycznym
  • Posłuchania kolęd w wykonaniu  zespołów ludowych i młodzieży
  • Obejrzenia przedstawień  jasełkowych 

 

W programie przewidujemy  także atrakcje dla dzieci

 

Wybierz się całą rodziną !

Czytaj więcej: Jarmark Bożonarodzeniowy 2012

Rusza nabór nr III/2012 "Małe projekty"


Zarząd Województwa Łódzkiego informuje o możliwości składania wniosków za pośrednictwem Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania "Ziemia Wieluńska" wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania "413 - Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" w zakresie "Małych projektów", tj. operacji, które nie odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach osi 3, ale przyczyniają się do osiągnięcia celów tej osi objętych Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Czytaj więcej: Rusza nabór nr III/2012 "Małe projekty"

Rusza nabór nr II/2012 Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw


Zarząd województwa Łódzkiego informuje o możliwości składania za pośrednictwem Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania "Ziemia Wieluńska" wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania "413-Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" w zakresie operacji, które odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach działania "Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw" objętych Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Czytaj więcej: Rusza nabór nr II/2012 Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw

Rusza nabór nr I/2012 Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej


Zarząd województwa Łódzkiego informuje o możliwości składania za pośrednictwem Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania "Ziemia Wieluńska" wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania "413-Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" w zakresie operacji, które odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach działania "Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej" objętych Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Czytaj więcej: Rusza nabór nr I/2012 Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

Zapytanie ofertowe

 

Lokalna Grupa Działania "Ziemia Wieluńska " serdecznie zaprasza do składania ofert na opracowanie raportu.

Badanie dotyczące analizy kulturowych potencjałów i deficytów obszaru działania LGD Ziemia Wieluńska w oparciu o przeprowadzenie co najmniej stu ankiet w każdej z gmin należącej do obszaru realizacji LSR tj. dla 6 gmin.
Wszystkie niezbędne informacje znaleźć można w pliku poniżej.

Zapytanie ofertowe - do pobrania

Warsztaty Dziennikarskie

 

Warsztaty Logopedyczne

 

Warsztaty Decoupage

Zapraszamy na warsztaty rękodzielnicze!!!

 

LGD "Ziemia Wieluńska" rozpoczyna cykl warsztatów w ramach działania 431 "Funkcjonowanie lokalnej grupy działania, nabywanie umiejętności i aktywizacją".
Warsztaty odbywać się będą w każdej gminie należącej do Stowarzyszenia. Skierowane są do dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych.

Czytaj więcej: Zapraszamy na warsztaty rękodzielnicze!!!

Nabór na stanowisko "Specjalista ds. projektów unijnych i administracji"


Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Ziemia Wieluńska" ogłasza nabór na stanowisko: "Specjalista ds. projektów unijnych i administracji" w wymiarze czasu pracy - cały etat.

Czytaj więcej: Nabór na stanowisko "Specjalista ds. projektów unijnych i administracji"

Nabór na stanowisko Kierownika biura


Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Ziemia Wieluńska" ogłasza nabór na stanowisko Kierownika biura Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania "Ziemia Wieluńska" w wymiarze czasu pracy - cały etat - 40 godz. tygodniowo.

Czytaj więcej: Nabór na stanowisko Kierownika biura

MIOER - 9 jarmark wojewódzki

Czytaj więcej: MIOER - 9 jarmark wojewódzki

Dziady baby z drewna - tego jeszcze nie było! Czyli - rozwój tożsamości lokalnej, kultywowanie rękodzieła i PROMOCJA środków unijnych


LGD Ziemia Wieluńska we współpracy z gminami ze swojego obszaru oraz Gminnym Ośrodkiem Upowszechniania Kultury i Sportu zaprosiła mieszkańców na I Plener Rzeźbiarski w Ostrówku, warsztaty rzeźbiarskie, wernisaż i wystawę rzeźb we wnętrzach Chaty Wiejskiej.

Czytaj więcej: Dziady baby z drewna - tego jeszcze nie było! Czyli - rozwój tożsamości lokalnej, kultywowanie...

W poszukiwaniu Złotej Gruszy!


Zapraszamy serdecznie do udziału w kolejnej już edycji Wojewódzkiego konkursu na najlepsze gospodarstwo agroturystyczne ZŁOTA GRUSZA 2012.

Czytaj więcej: W poszukiwaniu Złotej Gruszy!

Plener rzeźbiarski

 

Czytaj więcej: Plener rzeźbiarski

Przygotowania do III Festiwalu Smaków Ziemi ŁódzkiejLGD Ziemia Wieluńska po raz drugi bierze udział w tym festiwalu smaków i tradycji. Na stoisku będziemy gościć panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Mokrsku, Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich we Wróblewie, gospodarzy agroturystyki "Przystanek na szlaku bursztynowym" oraz rzeźbiarza G. Kołaczka.

Czytaj więcej: Przygotowania do III Festiwalu Smaków Ziemi Łódzkiej

Drugie posiedzenie Rady Programowej i ostateczna lista rankingowa


W dniu 11 maja br. odbyło się II posiedzenie Rady Programowej w sprawie ponownej oceny wniosków do dofinansowania, ze względu na złożone odwołania od decyzji Rady w ramach działania 312 "Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw". Rada zapoznała się z argumentami wnioskodawcy i podjęła ostateczną uchwałę zatwierdzającą listę wybranych wniosków o dofinansowanie.

Czytaj więcej: Drugie posiedzenie Rady Programowej i ostateczna lista rankingowa

Wybór nowych władz w LGD oraz relacja z Zebrania Walnego


Uprzejmie informujemy, że w dniu 24.04.2012 w Wieluniu odbyło się Zebranie Walne Sprawozdawczo-Wyborcze Członków Stowarzyszenia LGD Ziemia Wieluńśka. Do najważniejszych zagadnień należało przyjęcie sprawozdania merytoryczego, finansowego, Komisji Rewizycjnej, udzielenie absolutorium ustępującemu Zarządowi, wybór nowych władz oraz przyjęcie zmian w Statucie.

Czytaj więcej: Wybór nowych władz w LGD oraz relacja z Zebrania Walnego

Drugie posiedzenie Rady Programowej w celu wyboru operacji


W związku z odwołaniami, które wpłynęły do biura LGD dotyczące naboru nr II/2012 w ramach Oś 4 Leader PROW 2007-2013 działanie 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju dla operacji, które odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach działania 312 "Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw" w dniu 11 maja br. odbędzie się drugie posiedzenie w biurze LGD w Rudzie o godzinie 11.00.

Czytaj więcej: Drugie posiedzenie Rady Programowej w celu wyboru operacji

Wyniki naboru nr III/2012 w ramach działania "Małe projekty"


W dniu 27 kwietnia br. Rada Programowa LGD "Ziemia Wieluńska" dokonała wyboru projektów do finansowania w ramach działania "Małe projekty". Wnioski zostały ocenione co do zgodności z celami Lokalnej Strategii Rozwoju oraz zgodności z kryteriami lokalnymi.

Czytaj więcej: Wyniki naboru nr III/2012 w ramach działania "Małe projekty"

Posiedzenie Rady Programowej


Uprzejmie informujemy o posiedzeniu Rady Programowej w sprawie wyboru operacji w ramach działania "413 - Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" w zakresie "Małych projektów", tj. operacji, które nie odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach osi 3, ale przyczyniają się do osiągnięcia celów tej osi objętych Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Czytaj więcej: Posiedzenie Rady Programowej

NABÓR Z "MAŁYCH PROJEKTÓW" ZAKOŃCZONY


Informujemy, że w ramach Naboru III/2012 wpłynęło aż 17 wniosków na łączną kwotę 264 158,10 zł. Jest to kwota wyższa niż przewidziany limit środków, tj. 244 072,00 zł. Posiedzenie Rady Programowej w sprawie wyboru wniosków do dofinansowania odbędzie się 27 kwietnia 2012 r. Wszystkim wnioskodawcom dziękujemy za zainteresowanie.
Poniżej prezentujemy zestawienie projektów, które wpłynęły do Biura LGD.

Czytaj więcej: NABÓR Z "MAŁYCH PROJEKTÓW" ZAKOŃCZONY

WYNIKI NABORÓW


Rada Programowa LGD Ziemia Wieluńska wybrała projekty do dofinansowania na posiedzeniu w dniu 16 kwietnia 2012 r. Oceniano zgodność z celami Lokalnej Strategii Rozwoju oraz zgodność z kryteriami lokalnymi. Poniżej zamieszczamy Listy rankingowe.

Czytaj więcej: WYNIKI NABORÓW

Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw


Uprzejmie informujemy, że w dniu 30.03.2012 został zakończony nabór nr II w ramach działania "Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw". Wpłynęło siedem wniosków na łączna kwotę 997065,5 zł. W załączniku przedstawiono rejestr wniosków

Czytaj więcej: Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej


Uprzejmie informujemy, że w dniu 30.03.2012 został zakończony nabór nr I w ramach działania "Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej". Wpłynęły cztery wnioski na łączną kwotę 333428,50 zł. W załączniku przedstawiono rejestr wniosków.

Czytaj więcej: Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

Uwaga!!! Bezpłatne SZKOLENIA w gminach


Informujemy, iż w związku z trwającymi naborami w ramach działań: "Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej" , "Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw" oraz "Małe projekty" będzie możliwość uczestniczenia w kolejnych bezpłatnych SZKOLENIACH w poszczególnych gminach z obszaru LGD w zakresie wypełniania wniosków o przyznanie pomocy z w/w działań. W związku z powyższym, harmonogram SZKOLEŃ doradcy w gminach przedstawia się następująco:

Czytaj więcej: Uwaga!!! Bezpłatne SZKOLENIA w gminach

Bezpłatne szkolenia dla rolników i mikroprzedsiębiorców!!


Zapraszamy rolników, członków gospodarstw rolnych i mikroprzedsiębiorów z obszaru LGD Ziemia Wieluńska na szkolenia z zakresu wypełniania wniosku o przyznanie pomocy w ramach działania 311 Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej oraz działania 312 Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw. Wstęp wolny.

Czytaj więcej: Bezpłatne szkolenia dla rolników i mikroprzedsiębiorców!!

Spotkania informacyjne dotyczące możliwości pozyskania dofinansowania dla mikroprzedsiębiorców i rolników, chcących rozwinąć lub rozpocząć działalność z terenu LGD "Ziemia Wieluńska"


Lokalna Grupa Działania "Ziemia Wieluńska" serdecznie zaprasza na cykl bezpłatnych spotkań informacyjnych dla mikroprzedsiębiorców i rolników (lub domowników w rozumieniu przepisów o ubezpieczeniu społecznym rolników) z obszaru LGD, na temat dofinansowania działalności gospodarczej w ramach działania Leader (Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013).

Czytaj więcej: Spotkania informacyjne dotyczące możliwości pozyskania dofinansowania dla mikroprzedsiębiorców i...

Spotkania informacyjne za nami


Informujemy iż zakończył się cykl spotkań informacyjnych dla beneficjentów działania 312 "Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw" oraz działania 311 "Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej".

Czytaj więcej: Spotkania informacyjne za nami

 Copyright © 2015 Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Ziemia Wieluńsko - Sieradzka" - www.zw-s.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.